קול קורא לתכנית אירוח במרכז לאמנות דיגיטלית
-
01/08/2021
אוצרים
גורמי הפקה
תמיכות וקרדיטים נוספים

לינקים
פרסומים
מודלים
תערוכה
פרויקטים
אירועים
טקסטים נוספים
פריטים קשורים

המרכז לאמנות דיגיטלית שמח לבשר על קול קורא חדש, בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנות, המזמין אמנים.יות ויוצרים.יות מכל התחומים להגיש מועמדות לשהות של חודש עד חודשיים במרכז לאמנות דיגיטלית. תכנית האירוח של המרכז נוסדה ב-2007 ואירחה עשרות אמנים ישראלים ובינלאומיים במשך השנים. המרכז יעמיד לרשות האורחים סדנאות עבודה וסיוע מקצועי לאמנים וחוקרים מתחומים שונים כדי לממש פוטנציאל הגלום בחיבור שבין אמנות עכשווית, פרקטיקות חברתיות, טכנולוגיה ומחקר.

התכנית מזמינה אמניות ואמנים לפתח עבודה חדשה או גוף עבודות, תוך שימוש בפלטפורמות השונות של המרכז: חדר המוסיקה ותחנת הרדיו, מעבדת מקס מלאכות ומכונות, ארכיון המרכז, חללי תצוגה, חדר הדפוס ועוד. האמנים יקבלו ליווי מקצועי מותאם. עדיפות תינתן לפרויקטים עם דגש על עירוב הקהילה המקומית, לפרויקטים רב מדיומליים, ולחיבורים בין אמנות, מחקר וקהילה.

התכנית דורשת מהמשתתפים פעילות של יום בשבוע עם הקהילה המקומית בשכונת ג'סי כהן. פעולת המרכז מייצרת שיתופי פעולה עם תושבים מעורבים הלוקחים חלק בעיצוב המרחב התרבותי בשכונה דרך סדרת פרויקטים ופלטפורמות. פרטים נוספים למטה.

האמנים המשתתפים יקבלו מענק חודשי בסך 3000 ש״ח (בהתאם למשך הזמן בו יפעלו) וכן סיוע הפקתי.

עבודה עם הקהילה

עבודה המשלבת קהילה הינה רכיב מרכזי ממערך הפעילויות הקבוע במרכז. לאורך השנים האחרונות, לצד תערוכות ופרויקטי אמנות שונים, המרכז גיבש ותמך בסדרת פרויקטים ממושכים של עבודת אמנים עם הקהילה המקומית בשכונת ג'סי כהן: מוזיאון ג'סי השלם שנוסד ע"י האמנים אפי ואמיר - פרויקט מתמשך של בניית מוזיאון היסטורי יחד עם תושבים בכלים אמנותיים, תזמורת חריקות - הרכב של נשים מהשכונה והסביבה המנגן מוזיקה ניסיונית בהנחיית מלחינים ונגנים מובילים, פרויקט אולם - מרחב סטודיו פתוח ליצירה בין אמנים ובני נוער, ג'סקפה - בו קהל מהגיל השלישי מגיע לשמוע הרצאות אמנים ולראות סרטים, חדר המוסיקה - המיועד ללימוד מוזיקה ולחזרות, מעבדת מקס מלאכות ומכונות - מרחב מייקרים הפתוח לשימוש רחב של פרטים וקבוצות מקומיות, ועוד. כלל המרחבים מונגשים לקהל הרחב ללא עלות.

בנוסף, בשנת 2021 המרכז עובד על תוכנית ציבורית חדשה שבה יוזמנו אמנים ליצור פעולה עם קהלים מזדמנים במרחבים הציבוריים של שכונת ג'סי כהן.

במסגרת מחויבות שבועית לפעולה קהילתית, משתתפי התכנית יוכלו לבחור באחד הפרויקטים הקיימים ולייצר בתוכו פעילות או לגבש פעולות חדשה בשילוב הקהילה המקומית. המרכז יתמוך הפקתית בחיבור עם הקהילה וילווה את הפרויקט. פעילות משתתפי התוכנית עם הקהילה תתבצע אחת לשבוע לאורך כל זמן השהות ובמידת הצורך והעניין המשותף תמשיך לאחר התוכנית כפעולה נוספת שתיתמך ע"י המרכז.

לצורך ההגשה יש לשלוח:

1. פרטים אישיים: שם, כתובת, טלפון ודוא"ל

2. קורות חיים (C.V מקצועי)

3. חמישה עד עשרה דימויים של עבודות קודמות (כולל פרטים מלאים על העבודות: כותרת, שנה, טכניקה, מידות)

4. הצעה לפרויקט, שטרם הוצג, הכוללת טקסט קצר על אודות הפרויקט (עד 300 מילה), ועד חמישה דימויים (מקורות השראה, סקיצות או הדמיות) או מידע אחר שיסיע לוועדה בבחירת המשתתפים.

5. לאמנים.יות להם יש ניסיון בעבודה עם קהילות יש להוסיף תיאור (עד 200 מילה) של הניסיון ו/או הצעה לפעולה אפשרית על הקהילה בזמן התוכנית.

קריטריונים לבחירת אמני התוכנית: 

1. הניסיון המקצועי של האמנ.ית בהתייחס לעבודות קודמות (הכולל הצגת עבודתו ב3 מסגרות מקצועיות לכל הפחות) ולקורות החיים

2. התרומה המקצועית הפוטנציאלית של המרכז לקידומו של האמנ.ית

3. האמנ.ית ת.יציע רעיון חדש שיפותח במרכז 

את ההצעה יש לשלוח במסמך PDF אחד, שמשקלו לא יעלה על 8MB 
לכתובת: info@digitalartlab.org.il 

מועד אחרון להגשה: 10/8/2021

 

 

 
קרא עוד...
T
כתוב משהו בנושא זה?...
שליחה באמצעות Ctrl+Enter
פרסם
בטל
המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית חולון(צפייה)
קטגוריה...
נגישות
menu